Zdroj: Rex (ilustrační foto)

[quote]Osmiletý chlapec z amerického státu Ohio se rozhodl vyrazit autem do restaurace pro jídlo, neboť matka usnula a doma nenašel nic, čím by zahnal hlad. Protože byl podnik dva kilometry daleko, půjčil si od rodičů klíčky od auta a naložil čtyřletou sestru na sedadlo spolujezdce. Když se místní policista divil, že hoch ani jednou nenaboural, dozvěděl se, že se naučil řídit na internetu.[/quote]

Policista Jake Koehler místní televizi WKBN řekl, že chlapec musel na cestě zatočit doprava a projet čtyři světelné křižovatky. Podle svědků, které vyslechl, malý řidič dodržoval pravidla, zastavoval na červenou a nezpůsobil žádný problém. Když jej však místní viděli za volantem, okamžitě volali policii.

„Zeptal jsem se ho, jak se naučil řídit. A on řekl, že se díval na instruktážní videa na YouTube,“ řekl Koehler.

Cesta k vytouženému cheesburgeru byla o to náročnější, že chlapcova rodina vlastní starší model vozu, který nemá posilovač řízení, a proto každé otočení volantu jej stálo hodně sil. Když dojel k výdejnímu okénku restaurace McDonnalds a sdělil svou objednávku, obsluha to prý nejprve považovala za vtip a hledala rodiče skryté na zadních sedadlech. Když je nenašla, počkala s dětmi na příjezd policisty.

Cheesburgeru se nakonec děti přeci jen dočkaly ještě před tím, než je Koehler vzal na stanici a zavolal nic netušící rodiče.

Zdroj: ČTK