[quote]Obnovení osobní železniční dopravy mezi Chebem, Aší, Selbem, Rehau a Hofem odstranilo poslední pomyslnou bariéru na tomto česko-bavorském pomezí. Slavnostního ceremoniálu spojeného s jízdou zvláštního vlaku se v pondělí zúčastnil ministr dopravy Dan Ťok, jeho bavorský protějšek Joachim Herrmann i spolková státní tajemnice Dorothee Bär.[/quote]

 Osobní doprava se na trať vrátila symbolicky 150 let od jejího vybudování a přibližně 70 let od chvíle odstřelení viaduktu přes Ohři, čímž bylo železniční spojení na dlouhé roky přerušeno.

„K tomu, že jsme dnes (pozn. pondělí) mohli znovu projet vlakem z Aše do Selbu, nepřispěly jen politické deklarace, ale také zájem a aktivita občanů na obou stranách hranice. Jedná se o úspěšné završení spolupráce česko-bavorské pracovní skupiny, která v roce 2011 za účelem obnovení železničního provozu vznikla,“ řekl ministr dopravy Ťok.

 Ačkoliv je dnes Česko a Bavorsko propojeno kvalitní dálniční a silniční sítí, právě železniční spojení dosud má dodnes velké rezervy.

„Doufám, že dnešek (pozn. pondělí) bude pozitivním impulsem k tomu, abychom dále modernizovali také spojení  Praha – Plzeň – Mnichov a Praha – Plzeň – Cheb – Norimberk,“ doplnil ministr Ťok.

Zdroj: MD ČR

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno