[quote]Služební auta strážníků v Ostrově na Karlovarsku jsou nově označena registračními značkami s tísňovým číslem 156 2 a písmeny MPO, tedy Městská policie Ostrov. Tísňové číslo s volbou čísla 2 pro přesměrování do Ostrova má občanům připomenout, kam se mohou v nouzi obracet, řekl  starosta Ostrova Pavel Čekan.[/quote]

Městská policie si nechala vyrobit značku, která na sobě nese pohotovostní číslo 156 pro městskou policii. Druhé číslo je pak číslo přímo Ostrova. Takže i ten, kdo náhodou neví, jaké je toto tísňové číslo, se může zorientovat na registračních značkách dvou služebních vozidel městské policie,“ řekl Čekan. Protože poplatky za značky jsou příjmem města, žádné náklady pořízením těchto značek Ostrovu nevznikly.

Výrobu dalších značek, například pro služební auta přestavitelů města, podle Čekana Ostrov zatím neplánuje. Naopak v Chebu jsou speciálními značkami označeny všechny služební vozy radnice, včetně jednoho skútru. Pro tyto účely jich dal chebský městský úřad zhotovit 20. „Značky mají za začátku číslo od 001 a zbytek je stejný: 1CHEB,“ řekla mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

Podle mluvčího magistrátu Jana Kopála v Karlových Varech vydali zatím asi 38 značek na přání a další moc nepřibývají. „V současné době město ani jeho organizace neplánují, že by si pořídili speciální značky,“ řekl Kopál. Dodal, že zatím vydané značky většinou obsahují například jméno nebo zkratku firmy. Konkrétní podobu značky ale vždy musí posoudit a schválit úředníci magistrátu.

O registrační značku na přání může od začátku letošního roku požádat každý motorista. Za 10.000 korun získá žadatel značku, která je vázaná na konkrétní osobu. Současně je přenositelná, a tak ji majitel může použít i když například vymění auto nebo motocykl.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno