[quote]Začátkem letošního roku skupina THIMM Group uzavřela partnerství s norimberskou společností Cone Pal Vertriebsgeselschaft, která se specializuje na výrobu papírových palet. Společně uvádějí na trh novinku v oblasti přepravních nosičů, paletu z vlnité lepenky CONE PAL® ant 1200 x 800 mm. Inovativní paleta z vlnité lepenky představuje úspornou alternativu a doplněk k běžným paletám ze dřeva nebo plastu.[/quote]

Nízká hmotnost, vysoká nosnost, nízké náklady

Při velmi nízké vlastní hmotnosti pod 3 kg (20 kg dřevěná paleta EUR), je statické zatížení palety CONE PAL® ant 4 tuny a dynamické zatížení 1 tuna. Díky dutým kónickým špalkům lze prázdné palety zasunout do sebe, čímž vzniká značná logistická úspora při dodávce a skladování prázdných palet.

Potravinářský průmysl, rychloobrátkové zboží

Paleta z vlnité lepenky je vhodná i na válečkový dopravník i jako mezipaleta při stohování pro jednodušení kompletačních a logistických procesů. Nová paleta CONE PAL® ant splňuje i stále stoupající nároky na hygienu, proto je optimální pro využití v logistickém řetězci distribuce potravin.

IPPC/IPSM 15

Vzhledem k tomu, že se nejedná o dřevěný obalový materiál, na palety CONE PAL® ant 4 se nevztahují omezení či ošetření a značení dle IPPC/IPSM 15, což ocení vývozci do třetích zemí.

Evropa i zámoří

Distribuce probíhá po celé Evropě a ve vybraných trzích v zámoří. V Česku CONE PAL® antnabízejí jak THIMM Packaging ve Všetatech, tak i THIMM Packaging Systems v Chotětově.

Zdroj: Syba – Vlado Volek