[quote]Část palubního personálu britského leteckého přepravce British Airways vstoupí příští týden do nové stávky. Třídenní zastavení práce má začít ve čtvrtek a navázat na dvoudenní stávku z tohoto týdne. Oznámil to včera odborový svaz Unite, který tyto zaměstnance zastupuje.[/quote]

Část zaměstnanců British Airways před Vánoci odmítla vylepšenou mzdovou nabídku vedení firmy, díky níž tehdy odbory odvolaly dvoudenní vánoční stávku celého palubního personálu. Nespokojeni s novou nabídkou zůstávají zaměstnanci, kteří u firmy pracují od roku 2011 a podepsali smlouvy s horšími pracovními podmínkami, než mají déle sloužící pracovníci. Tito nespokojení zaměstnanci tvoří 15 procent firemního palubního personálu.

Úterní a středeční stávka části letušek a stevardů se tento týden odrazila na provozu British Airways jen minimálně. Přepravce zrušil podle agentury Reuters asi 40 letů z londýnského letiště Heathrow, dvakrát méně, než kolik včera letiště zrušilo letů kvůli přípravě na sněžení v Londýně.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno