[quote]Již třetím rokem po sobě spojila Panalpina své síly s mezinárodní organizací UNICEF a přepravila potřebné humanitární zboží do jedné z afrických zemí, kde si opakující se krize vybírá těžkou daň na společnosti a zejména na těch nejslabších: dětech. Násilí a nedostatek základní léků způsobuje značná rizika jejich zdraví. V pátečních ranních hodinách přistálo Panalpinou sponzorované letadlo na letišti v Burundské republice. Celkem přepravilo 70 tun zdravotnických potřeb.[/quote]

70 tun základních zdravotnických potřeb, jako jsou například antibiotika, analgetika, infuzní sety a nemocniční vybavení, poskytnuté humanitární organizací UNICEF, dorazilo v pátečních ranních hodinách do burundského hlavního města Bujumbura. Let byl zorganizován a sponzorován společností Panalpina. Životně důležité zboží bude distribuováno mezi burundskými zdravotními zařízeními, která jsou primárně navštěvovaná v případě potřeby zdravotního ošetření.

„Toto humanitární zboží může zachránit životy mnoha tisíců dětí,“ říká Elisabeth Mueller, výkonná ředitelka švýcarského UNICEF. „Jménem organizace UNICEF hluboce děkuji společnosti Panalpina za jejich pomoc.“

Burundi je jednou z nejchudších zemí na světě. Tato malá, vnitrozemní země se nalézá ve východní Africe, která od své nezávislosti zaznamenala stále se vracející cykly násilí. Naposledy byla uvržena do krize v dubnu tohoto roku, od té doby si násilí připsalo již více než 200 obětí a přes 200.000 Burunďanů překročilo hranice sousedních států ve své snaze najít bezpečný úkryt.

Děti, tvořící v Burundi polovinu populace, neúměrně a stále více trpí narůstajícím násilím.

V souvislosti s odvoláním bilaterální pomoci ze stran mnoha dárcovských vlád UNICEF očekává v příštích měsících značný dopad na sociální služby pro děti, zejména pak na zdravotní péči a vzdělání.

Téměř jedno z deseti dětí umírá před dosažením pěti let věku. Úmrtí jsou často způsobena nemocemi jako je zápal plic, průjem či malárie, kterým by se za normálních podmínek dalo snadno předcházet a léčit je. Současná krize vedla k akutnímu nedostatku léků a nemocničního vybavení. Včasné dodání základních léčiv pro rychlé ošetření je tedy zásadní pro zlepšení zdraví dětí a přežití v Burundské republice.

„Je to již potřetí, kdy Panalpina spolupracuje s organizací UNICEF na řešení krizí v Africe. Opět doufáme, že náš příspěvek přinese oddech těm méně šťastným, nyní zejména mnoha postiženým dětem v Burundské republice,“ říká Petr Ulber, generální ředitel společnosti Panalpina.

Nápad na zorganizování Panalpinou sponzorovaného letu vznikl v roce 2013, během diskuze o tradičních vánočních dárcích pro zaměstnance a zákazníky. Bylo rozhodnuto, že charitativní dar v podobě letu pro UNICEF bude mít větší hodnotu a význam.

V loňském roce podpořila Panalpina boj proti Ebole darováním letu přepravujícího život zachraňující humanitární pomoc do Sierry Leone. V roce 2013 proběhl první let ve spolupráci s UNICEF, kdy bylo přepraveno zoufale potřebné zboží do Středoafrické republiky.

Zdroj: Panalpina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno