[quote]Služby konsolidované přepravy kusových zásilek (LCL) představují pro zasílatele významný nástroj pro optimalizaci svých mezinárodních dodavatelských řetězců. Rozšiřování a zdokonalování celosvětové sítě LCL proto i nadále zůstává klíčovou prioritou společnosti Panalpina. Novinkou v nabídce společnosti Panalpina z této oblasti jsou nyní čtyři plavby týdně ze Šanghaje do Singapuru, které společnost nabízí jako první v oboru, a dvě nové exkluzivní linky z Egypta do Singapuru a z Indie přes Itálii do Švýcarska.[/quote]

Tato nejnovější rozšíření celosvětové sítě pro konsolidovanou přepravu kusových zásilek nabízejí zákazníkům společnosti Panalpina více možností efektivní přepravy jejich zboží po celém světě. Frekvence plaveb ze Šanghaje do Singapuru se zvýšila na nynější čtyři plavby do týdne a jednou týdně se uskutečňují cesty z Egypta do Singapuru a z Indie přes Itálii do Švýcarska.

Chceme našim zákazníkům usnadnit obchodování v celosvětovém měřítku. Tato řešení nabízí pouze Panalpina a jsou dokladem našeho úsilí o neustálé vylepšování naší LCL přepravní sítě,“ uvádí Clas Thorell, globální ředitel Ocean Freight LCL společnosti Panalpina.

Linka ze Šanghaje do Singapuru se zaměřuje na zákazníky působící v technologických odvětvích. Vzhledem ke krátkému trvání cesty z přístavu do přístavu, kterou lze urazit během pouhých sedmi dnů, a jedinečné vysoké frekvenci cest představuje tato linka významnou alternativu k letecké přepravě.

Zavedení týdenní linky z egyptské Alexandrie do Singapuru je jedním z dalších kroků následujících poté, co společnost Panalpina v roce 2015 převzala egyptskou společnost Afifi, která předtím vystupovala jako její místní zástupce. Tato linka přináší místním a mezinárodním zákazníkům působícím v Egyptě připojení do přepravní sítě společnosti Panalpina přes singapurský přepravní uzel a otevírá jim tím trhy v Asii a dalších regionech.

Třetí exkluzivní nabídkou v oblasti konsolidované přepravy kusových zásilek, kterou společnost Panalpina v poslední době zavedla, je týdenní linka z indického přístavu Nhava Sheva přes Itálii do Basileje. Jedná se o jedinou přímou linku do Švýcarska, která pro vstup do Evropy používá přístav na jihu. Kusové zásilky směřující ze západního pobřeží Indie do Švýcarska jsou totiž tradičně přepravovány do přístavů v oblasti sahající od Hamburku po Antverpy. S touto novou linkou však konsolidované kontejnerové zásilky putují z italského přístavu Port of La Spezia po železnici do Basileje. V konečném důsledku dochází ke zkrácení doby přepravy o deset dní, což je obzvláště zajímavé pro švýcarské zákazníky společnosti Panalpina působící v oblasti maloobchodu a módy, stejně jako pro zákazníky v sektoru technologií, strojírenství a dalších sektorech.

Trvání cesty mezi kontejnerovými překladišti se nyní zkrátilo z 32 na pouhých 22 dnů. Tak krátká cesta jednoduše není možná, pokud pro vstup do Evropy používáte některý ze severních přístavů. Tato nová jižní trasa se také může v závislosti na přepravovaném nákladu osvědčit jako nákladově efektivní alternativa k letecké přepravě,“ vysvětluje Thorell. Nezanedbatelné jsou také přínosy pro životní prostředí. Nová trasa zkracuje závěrečný evropský námořní úsek cesty, což snižuje celkové emise CO2 až o 27 %.

Panalpina neustále rozšiřuje a optimalizuje svou celosvětovou síť pro konsolidovanou přepravu kusových zásilek, přičemž v roce 2015 zavedla 20 dalších linek, a to v rámci Asie, z Asie do USA a z Latinské Ameriky do Evropy. Celkově dnes Panalpina nabízí zhruba 500 linek pro konsolidovanou přepravu kusových zásilek.

Zdroj: Panalpina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno