[quote]Pardubická radnice aktualizovala dopravní projekty, na některé z nich bude žádat o evropské dotace. Prioritou města jsou cyklostezky a bezpečnost chodců a cyklistů. V plánu je například výstavba čtyř cyklostezek, na něž navážou dvě nové lávky přes Labe, řekl náměstek primátora Jan Řehounek.[/quote]

Jedno přemostění propojí park Na Špici s areálem koupaliště Cihelna a na pravém břehu řeky se na něj napojí stezka pro kolaře, která má vést až k vyústění ulice Ke Koupališti. Další cyklostezku chceme stavět od Lonkovy ulice a vést zelení k druhé plánované lávce od sídliště Závodu míru,“ upřesnil Řehounek.

Radnice hodlá také propojit jižní a jihovýchodní část města s jeho středem. Vzniknout by tak měla cyklostezka vedená od soutoku Chrudimky do Hostovic. Čtvrtým z projektů pak má být stezka, která bude lemovat severovýchodní obchvat.

Bezpečnost některých přechodů pro chodce chce vedení města zvýšit jejich osvětlením, nové pouliční lampy plánuje postavit u polabské stezky do Rosic, která je oblíbená běžci, cyklisty a bruslaři. Město rovněž připravuje cyklostezky v úsecích Černá za Bory – Žižín a centrální trasu sídlištěm Dubina.

Na projekty chce radnice čerpat evropské dotace, zároveň využije peníze z rozpočtu a pokusí se získat dotace z národních zdrojů. Aktualizovaný seznam ještě musejí schválit zastupitelé, dodal Řehounek.

Zdroj: ČTK