Zdroj: pixabay.com

[quote]Pardubice mohou díky schválení změny územní plánu pokračovat v přípravě silniční propojky přes přírodní lokalitu Červeňák. Přes území povede také jihovýchodní obchvat. ČTK to dnes řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.[/quote]

Silnice spojí jižní a východní část Pardubic do doby, než silničáři postaví jihovýchodní obchvat. Má odlehčit dopravě v centru města a zpřístupní nemocnici i z jižní strany. Po dokončení obchvatu se může komunikace změnit třeba na cyklostezku.

Na budoucí silnici se motoristé napojí v ulicích pod Břízkami, K židovskému hřbitovu, poté povede přes přírodní lokalitu a vyústí na Kyjevské, čímž propojí čtvrti Pardubičky a Višňovku. Změna územního plánu vymezuje takzvaný koridor pro dopravní stavby, který prověří možnosti obchvatu i místního propojení Pardubiček a Višnovky.

Silničáři stavbu jihovýchodního obchvatu připravují. Územní rozhodnutí na tuto trasu ale propadlo, o nové chtějí silničáři požádat v polovině příštího roku. Museli také pozměnit podobu některých křižovatek. Proti silniční propojce se v minulosti vymezili aktivisté i opoziční zastupitelé. Například podle Karla Haase koridor zabere dvě pětiny cenné oblasti. Vést územím dvě silnice je plýtvání. Město by mělo počkat na obchvat, uvedl tento týden.

Zdroj: ČTK