[quote]Pardubice pomohou silničářům s výkupem pozemků potřebných pro stavbu severovýchodního obchvatu. Mohou například s majiteli směnit pozemky za jiné. Zároveň koupí pozemky pro cyklostezku, která bude kopírovat trasu obchvatu, řekl náměstek primátora Jiří Rozinek (ČSSD). Stavba obchvatu za více než 700 milionů korun je naplánovaná na rok 2018.[/quote]

„Máme pochopitelně na vybudování obchvatu eminentní zájem, denně se potýkáme s dopravními zácpami nejen v centru města,“ uvedl Rozinek.

Severovýchodní větev obchvatu města v délce 4,2 kilometru začne na kruhové křižovatce u supermarketu Globus v Trnové, povede přes průmyslovou oblast Fáblovka a vyústí na kruhové křižovatce na sídlišti Dubina. Z centra odvede tranzitní dopravu, která směřuje na silnice I/35 do Lázní Bohdaneč nebo Hradce Králové.

„Máme například pozemky, které můžeme v případě potřeby směnit za ty, které jsou pro stavbu silnice třeba,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

Trasa cyklostezky bude kopírovat obchvat a s výjimkou mostu přes Labe ji zaplatí město, které chce na ni čerpat evropské dotace. Stavět by se měla zároveň s obchvatem. Výkup pozemků pro obě stavby začne letos. V plánu je také vybudování jihovýchodního obchvatu za více než 650 milionů korun. Bude dlouhý zhruba tři kilometry a jeho stavba začne patrně v roce 2020.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno