Zdroj: Archiv

[quote]Pardubice vyhlásily první tři výzvy na evropské dotace v hradecko-pardubické aglomeraci. Peníze půjdou na nákup ekologických vozidel městské hromadné dopravy, opravy národních kulturních památek, dopravní terminály nebo stavbu cyklostezek. Informoval o tom včera náměstek primátora Jan Řehounek.[/quote]

První tři výzvy v dotačním systému ITI nabízejí 134 milionů korun, do roku 2020 by aglomerace mohla vyčerpat až 3,5 miliardy korun. Dotační období začalo v roce 2014, na první výzvy se čekalo dlouho, řekl Řehounek.

„Máme rok a půl, možná dva roky zpoždění, za město jsme ale projektově připraveni,“ řekl náměstek primátora.

Jedním z prvních, který má šanci dotace získat, je pardubický dopravní podnik. Chce koupit čtyři nové trolejbusy, v další výzvě hodlá prodloužit trolejové vedení do nových oblastí pro dvě linky.

„Do roku 2018 musíme vozidla pořídit. Budou moct jezdit na baterii mimo trakční síť,“ uvedl ředitel podniku Tomáš Pelikán.

Připravený projekt na dopravní terminál má již Přelouč na Pardubicku. Město chce modernizovat prostor před vlakovým nádraží. Kraj bude žádat o dotace na opravu tří historických domů na Příhrádku, kde má být mimo jiné expozice tiskařské a umělecké rodiny Volkových, dodal Řehounek.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno