[quote]Pardubice chtějí zajistit větší bezpečnost na silnici I/36, která vede průmyslovou částí města. Dotace by měly zajistit pořízení bezpečnostních prvků na přechody, jejich osvětlení či rozšíření místních komunikací, které se na hlavní tah napojují, řekl primátor Martin Charvát.[/quote]

„U výzkumného ústavu Univerzity Pardubice již křižovatka zkapacitněná byla, kousek dál u garáží už ale neprojede prakticky auto,“ uvedl Charvát.

V lokalitě se nachází SemtineZone, kde fungují desítky firem včetně chemičky Synthesia. V areálu pracuje 2500 lidí. V oblasti je i více než 13 hekterů volných parcel. V budoucnu se tak ještě může počet firem a pracovníků ještě zvýšit, čímž také vzroste doprava. S rostoucím počtem zaměstnanců by město posílilo linky MHD.

„Brownfieldy, které se v areálu nacházejí, jsou připravené ve formě parcel s kompletně zavedeným inženýrskými sítěmi,“ řekl generální ředitel Synthesie Josef Liška.

„Dojde-li v budoucnu také ke splavnění Labe až do Pardubic, osobně vidím jako strategicky vhodné místo pro přístav právě u semtínské chemičky,“ dodal Charvát.

Pardubice mapují nevyužívaná území, tzv. brownfieldy, na svém geoportálu. Zanesly tam všechny městské brownfieldy, bývalý vojenský areál Hůrka, bývalou továrnu Tesla v Kyjevské ulici, Masarykova kasárna a areál letního stadionu. Zároveň zájemcům zprostředkovávají informace o lokalitách, které patří soukromým firmám.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno