[quote]Pardubice od úterý uvolní osobní dopravě jízdní pruhy dosud vyhrazené MHD. Radnice chce zhruba dva týdny testovat, zda se tím sníží kolony v dopravním špičkách, řekl primátor Martin Charvát (ANO). Dopravní podnik s novým opatřením nesouhlasí.[/quote]

Dopravní komplikace způsobují uzavírky řady důležitých silnic. Při rozhodování sehrály roli názory obyvatel města. Radnice chce proto vyzkoušet, zda by zpřístupnění všech jízdních pruhů osobní dopravě pomohlo v dopravních špičkách, nebo to naopak způsobí ještě větší komplikace, uvedl primátor.

Městská hromadná doprava mívá v odpoledních špičkách i tři čtvrtě hodiny zpoždění. Jízdní pruhy vyhrazené autobusům a trolejbusům situaci zmírňují. Po odeznění odpoledních kolon trvá ještě dvě hodiny, než spoje začnou jezdit na čas. Po Sukově třídě projede 1500 autobusů a trolejbusů, které svezou 1500 lidí, řekl ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

Upozornil na to, že když navíc v době odpolední špičky zkomplikují dopravu ještě vnější faktory, jako je třeba příjezd či odjezd lidí z hokejového utkání, jsou zpoždění „opravdu extrémní“. „Jakmile ty pruhy nebudou, budeme stát s auty ve stejné koloně,“ řekl Pelikán.

Aktuálně se v Pardubicích a v okolí staví v úseku Dražkovice – Medlešice, stavaři pracují na rozšíření křižovatky U Trojice a dokončují opravu mostního objektu v Hlaváčově ulici. Posledně jmenovaná silnice by měla být hotova do konce tohoto týdne.

„Už při zahájení stavby jsme stavební firmě zkrátili termín dokončení o měsíc, tedy do listopadu. Práce by nakonec měly skončit ještě dřív, tento pátek nebo v neděli,“ řekl vedoucí krajského odboru dopravy Ladislav Umbraun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno