[quote]Pardubice zavádějí novou službu, Senior taxi. Využívat ji mohou lidé nad 70 let a handicapovaní. Speciálně označený vůz je za mírný poplatek doveze například na úřad či k lékaři. Službu ale mohou klienti využívat také k cestám na hřbitov, do Východočeského divadla či na koncerty Komorní filharmonie Pardubice. ČTK to řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký.[/quote]

,,Rádi bychom jim ještě více zpřístupnili také kulturu, proto jsou na seznamu předem vydefinovaných míst i námi zřizované Východočeské divadlo Pardubice či Komorní filharmonie Pardubice,“ řekl Rychtecký.

Taxi bude jezdit od 6:00 do půlnoci, čtyřikrát do měsíce. Za jednu jízdu zaplatí lidé 25 korun, zbývající částku doplatí město. Dodavatele služby Senior taxi radnice teprve vybere. Termín zprovoznění služby zatím neuvedlo. V rozpočtu počítá s částkou milion korun ročně.

,,Tento speciální taxík bude muset být připraven i na přepravu vozíčkářů. Doprovod má cestu zdarma,“ řekl Rychtecký.

Dopravu lidí s handicapem již pro město zajišťuje dopravní podnik speciálně upraveným tranzitem. Vůz je ale velmi vytížený a klienti se musí objednávat dlouho dopředu. Senior taxi už v některých městech funguje, například v sousedním Hradci Králové, Brně, Třinci či Moravském Krumlově.

,,Senior taxi bude fungovat jako klasický taxík, zavoláte si ho, když jej aktuálně potřebujete. Nevytváříme konkurenci pro dopravní podnik, ale rozšiřujeme možnosti dopravy především pro seniory nad 70 let,“ uvedl náměstek primátora.

Zdroj: ČTK