[quote]Pardubický hejtman Martin Netolický, jeho náměstek Roman Línek, europoslanec Tomáš Zdechovský a starostové pěti měst v pondělí podepsali pardubickou výzvu, kterou apelují na ministerstvo dopravy a vládu kvůli urychlení výstavby rychlostní silnice R35. V úterý ji odešlou i premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a Ředitelství silnic a dálnic. Ještě před vybudováním silnice by se mohly v některých místech postavit alespoň třetí pruhy, které by dopravu zrychlily a snížily riziko nehod, řekl Netolický.[/quote]

„Byla již zpracována studie na zkapacitnění silnice I/35. V některých úsecích, které přijdou na řadu později, by mohly vzniknout pruhy pro předjíždění,“ uvedl Netolický. Podle něj by se na tento účel mohlo podařit sehnat část peněz ze Státního fondu dopravní infrastruktury a i ekonomické posouzení tohoto řešení by mohlo být průchodné.

Výzvu podepsali i starostové Holic, Litomyšle, Moravské Třebové, Svitav a Vysokého Mýta. Nejvíce jsou absencí nové komunikace dotčeny Vysoké Mýto a Litomyšl, kde nyní silnice vede městem. R35 by přinesla obchvaty obou měst. Za urychlení výstavby se slíbil přimluvit i prezident Miloš Zeman.

Výstavba R35 se v Pardubickém kraji připravuje mnoho let, zatím se dostavuje jen tříúrovňová křižovatka u Opatovic na Labem na Pardubicku. V prvních dvou úsecích Opatovice nad Labem – Časy a Časy – Ostrov mají silničáři vykoupeno asi 90 procent pozemků. Úsek z Opatovic nad Labem do Časů by se mohl začít stavět napřesrok. Po dokončení v celé délce má silnice vést z Liberce přes Hradec Králové, kolem Vysokého Mýta a Litomyšle a pak dál na Moravu. Má se stát alternativou přetížené dálnice D1.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno