[quote]Bezpečnějšímu provozu na silnici I/35 v Pardubickém kraji by pomohly střídavé trojpruhy. Ekonomická studie návratnosti investice bude hotová v září. Stát si nejdřív musí vyjasnit, zda má smysl zaplatit rozšíření frekventované silnice, když chystá výstavbu rychlostní komunikace R35, řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD) při zahájení kampaně Bezpečné léto na I/35.[/quote]

„Stávající silnice má na šířku 10,5 metru, na střídavé třípruhy je nutné mít 11,5 metru. Optimistická varianta počítá s dokončením R35 v roce 2022, to znamená, že I/35 bude sloužit ještě dlouho,“ řekl hejtman.

Trasa nové rychlostní komunikace z větší části povede jinudy, než je stávající hlavní tah na Moravu. Po dokončení rychlostní komunikace by se mohla stát silnicí druhé třídy. Zatím je však nejzatíženější a nerizikovější komunikací v kraji.

„Nejčastějšími přestupky je nedání přednosti, předjíždění, rychlost. Jeden z kolegů, který dnes s námi zahajuje kampaň, naměřil řidiči 175 kilometrů v hodině,“ řekl vedoucí krajského odboru služby dopravní policie Miroslav Pochobradský.

Silnice I/35 měří v Pardubickém kraji 88 kilometrů. Vloni na této trase zemřelo při dopravních nehodách 12 lidí. Letos zahynuli dva lidé. Poslední nehoda se stala v pátek u Holic na Pardubicku, kdy zraněním podlehla starší řidička. Policisté mají od loňska k dispozici víc vozů s radarem a častěji na rizikových místech hlídkují.

Pardubický kraj loni v létě poprvé odstartoval billboardovou a mediální kampaň, aby řidiči byli ohleduplnější a opatrnější. Letos ji v modifikované verzi opakuje. Na silnici je také silniční značení, které upozorňuje na bezpečnější vzdálenost. Hejtmanství rovněž nechalo upravit křižovatku ve Vysoké nad Labem na Pardubicku, bezpečnostní dopravní prvky jsou instalované v Ostřešanech a dalších obcích na trase I/35, uvedl hejtman.

„Hlavním sdělením kampaně je, aby si každý dával pozor v rovných úsecích, kde je nehod nejvíc, aby si každý uvědomil, že nese zodpovědnost nejen za sebe, ale i za spolujezdce,“ řekl hejtman.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno