[quote]Projekt rychlostní silnice R35 v Pardubickém kraji překonal další překážku, která zahájení stavby mohla zdržet. Hejtmanství si nechá po dostavbě komunikace ve svém vlastnictví silnici třetí třídy, kterou měla dostat obec Časy. Obec na Pardubicku nechtěla platit její údržbu, řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).[/quote]

„Dohodli jsme se, že pokud stát zainvestuje všechny nadjezdy, podjezdy a celé dopravní řešení napojení mimoúrovňové křižovatky, potom není důvod, aby konkrétní silnice byla převáděna na místní komunikaci a zůstane krajská,“ řekl hejtman.

K nové silnici zároveň povede několik kilometrů obslužných komunikací, o které se rovněž měla starat obec, ta však poukazuje na to, že na údržbu nemá v rozpočtu peníze. Obec na smluvní převod nemusí přistoupit, v té chvíli by se projekt dál komplikoval.

„Proto vstupujeme do jednání s tím, že nebudeme požadovat původně plánovanou změnu kategorizace silnice, zároveň podporujeme obec Časy v jejím úsilí. Vše budu tlumočit ministrovi dopravy, je nutné najít systémové řešení tak, aby převodem těchto ploch do majetku obce nevznikala finanční zátěž v podobě nutné pravidelné údržby,“ dodal hejtman.

Zastupitelé obce by se měli do konce měsíce sejít a rozhodnout, zda silničářům prodají dva hektary obecních pozemků, po kterých rychlostní silnice povede. Jde o první krok, který směřuje k dohodě, další sporné body budou obě strany ještě projednávat.

V Pardubickém kraji by se mohl první úsek z Opatovic nad Labem do Časů začít stavět napřesrok. Následovat by měla výstavba trasy Časy – Ostrov. Rychlostní komunikace má být alternativou přetížené D1 a povede z Liberce na Moravu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno