Zdroj: Archiv

[quote]Parkoviště u letního stadionu, které pardubická radnice označila za nelegální, městský obvod obhajuje. Podle živnostenského zákona může na odstavné ploše vybírat peníze. Novinářům to řekl starosta městského obvodu MO I. Jaroslav Menšík.[/quote]

Radnice je naopak toho názoru, že provoz parkoviště odporuje zákonu o pozemních komunikacích. Obvod zřídil 70 parkovacích míst u budovy správy sociálního zabezpečení na štěrkové ploše, což místní komunikace není.

„Neumím posoudit živnostenský zákon. Já si myslím, že z hlediska zákona o pozemních komunikacích je to nelegální,“ řekl vedoucí odboru dopravy magistrátu Vladimír Bakajsa.

Městský obvod si zadal právní rozbor. Právník advokátní kanceláře KVB Ludvík Matoušek uvedl, že obvod má zřízenou živnost, do níž se řadí i provozování parkoviště, tudíž může za parkovací stání vybírat peníze.

„Zjistili jsme, že tento zákon (o místních komunikacích) se na předmětný pozemek nevztahuje,“ řekl Matoušek.

Případem se zabývá stavební úřad magistrátu. Vedoucí odboru Jiří Vopršal řekl, že úředníci nemají dostatek podkladů a chystají se na kontrolní prohlídku parkoviště. Rozhodnutí, zda bude vyžadovat zrušení parkoviště, nepředjímal.

„Jsme v počátcích,“ dodal Vopršal.

„Pokud bude z pohledu magistrátu další provozování parkoviště nepřípustné nebo nereálné, nechceme ho za každou cenu prosazovat,“ řekl Menšík.

V létě byl v lokalitě olympijský park. Město ji hodlá nadále využívat. Podle Menšíka radnice zadala obvodu, ať v části prostoru vybuduje štěrkový trávník, aby na něm v případě konání akcí bylo možné zaparkovat těžkou techniku.

„Štěrková plocha se zatravní, tohle je první etapa. Měla to být víceúčelová plocha nejen na parkování, ale i pro konání akcí. V mezidobí jsme se chtěli chovat jako správný hospodář a ekonomicky ji využít,“ řekl Menšík.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno