[quote]Najít místo k zaparkování na poměrně rušných a hustě obsazených místech je oříšek. Systém Dynamic Parking Prediction společnosti BMW by ale tento problém mohl pomoci řidičům vyřešit. Tento systém využívá dostupných dat a digitálního mapování.[/quote]

BMW se touto problematikou zabývá již od roku 2011. Systém Dynamic Parking Prediction vznikl ve spolupráci se společností INRIX, která nabízí řešení pro inteligentní auta.

Dostupnost parkovacích míst v určité oblasti vypočítává systém dle speciálního algoritmu a využívá u toho nejen data z digitálních map, ale také data poskytnutá jinými vozidly vozového parku, která z daného místa odjíždějí.

01b_cUO27pF

Do výpočtu je zahrnutý též počet parkovacích míst a počet řidičů, kteří také hledají místo k zaparkování. Informace se zobrazují na displeji na palubní desce. Nejen, že řidiči ušetří spoustu času, který by jinak strávili hledáním parkovacího místa, navíc tak lze předejít nežádoucím návalům u parkovacích míst.

Společnost BMW prohlašuje, že ačkoliv zatím bylo využíváno dat pouze od testovacích vozidel, je systém plně spolehlivý. Čím více dat od více vozidel do systému proudí, tím více je systém přesnější a spolehlivější.

Prototyp tohoto systému byl představen již v loňském roce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno