Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

[quote]Parkoviště u termálního parku ve Velkých Losinách na Šumpersku, které by mělo významně zlepšit dopravní situaci v obci, je již téměř hotové. Stavebníci položili finální povrch a dokončují poslední úpravy. Parkoviště v těsné blízkosti parku má kapacitu sto míst. Návštěvníci je však budou moci začít užívat až po vydání kolaudačního rozhodnutí, uvedl jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý. Termální park se otevřel loni v srpnu, dosud jej navštívilo zhruba 200.000 lidí.[/quote]

Otevření parkoviště je pro lázně i obec, která je zahlcena auty, nezbytné. Zřízení potřebného počtu parkovacích míst v bezprostřední blízkosti komplexu bylo navíc podmínkou stavebního povolení.

„Naše společnost už začátkem minulého týdne požádala o provedení kolaudačního řízení stavební odbor Městského úřadu v Šumperku. V tuto chvíli čekáme na oznámení termínu kolaudace a samozřejmě na průběh kolaudačního řízení,“ uvedl Plachý.

Odhadl, že otevřít by se mohlo během listopadu.

Stavbu parkoviště zbrzdily soudní spory kvůli podané žalobě jednoho z vlastníků sousedního pozemku. Soud stavbu loni na podzim zastavil předběžným opatřením, které zrušil po osmi měsících až letos v červnu.

Návštěvníci kvůli chybějícím parkovacím plochám musejí dosud nechávat auta na odstavných plochách ve vzdálenostech zhruba několika set metrů nebo téměř kilometr od parku. Situaci se snažila pomoci řešit i obec, která přijala řadu opatření.

Losinský termální park se otevřel loni na začátku srpna, letos v dubnu otevřel venkovní část. Termály se staly jedním z nejnavštěvovanějších míst v kraji, během léta sem zamířilo přes 30.000 lidí měsíčně. Celý areál zabírá více než 6000 metrů čtverečních, má devět bazénů – pět vnitřních a čtyři venkovní. Výstavba areálu dosud stála zhruba 200 milionů korun.

Lázně Velké Losiny patří do sítě lázeňských a wellness hotelů Royal Spa, jejíž součástí jsou také lázeňské komplexy v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Ostrožské Nové Vsi a wellness hotel v Rožnově pod Radhoštěm.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno