[quote]Petici za vyhlášení architektonické soutěže na podobu stanic plánovaného metra D projedná příští čtvrtek pražské zastupitelstvo. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Iniciátoři petice dnes na facebooku informovali, že odevzdali na magistrát petiční archy s více než 2700 podpisy. Podle primátorčiny náměstkyně pro územní rozvoj Petry Kolínské je jejich požadavek správný.[/quote]

„S peticí souhlasím, v nejbližších dnech se s petenty sejdu. S kolegou Dolínkem připravujeme postup, který se snaží skloubit tento správný požadavek s reálným stavem projektu, který se připravuje víc než 20 let,“ řekla Kolínská.

Petr Dolínek je primátorčin náměstek pro dopravu.

V červenci Kolínská uvedla, že město architektonické soutěže vyhlásí na dvě z deseti stanic. Vzhled interiérů zbylých osmi stanic vyplyne z výtvarných návrhů, stavby se ale nemohou příliš měnit kvůli už vydanému územnímu rozhodnutí.

Iniciátoři žádají, aby z mezinárodní architektonické soutěže vzešla podoba všech stanic metra. Aktuálně jejich projekty tvoří firma Metroprojekt, které Praha zakázku na projekt metra za 440 milionů korun přidělila.

„Uveřejněné návrhy architektonického řešení jednotlivých nových stanic od firmy Metroprojekt včetně urbanistického řešení nepovažujeme za vhodné. Nenesou známky moderní soudobé architektury, působí jako postmoderní stavby 90. let,“ uvádí petenti.

Petici ve středu projedná kontrolní výbor zastupitelstva, do jehož pravomocí vyřizování petic směřovaných na Prahu spadá.

„V úterý na radě by měla být přiřazena na program zastupitelstva,“ dodal mluvčí.

Metro D spojí centrum s jižní částí města. Nejprve se začne stavět úsek z Pankráce do Písnice. V další fázi pak zbylé dvě stanice Náměstí Bratří Synků a Náměstí Míru.

Stavba první části by měla být hotova do roku 2022, zda bude předpokládaný termín dodržen, ale není jasné. Zatím se nepodařilo vykoupit všechny pozemky nutné pro stavbu, bez nichž není možné požádat o stavební povolení.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno