Zdroj: Yahoo

[quote]Strojvůdce Alexandr Kaverin, který řídil soupravu petrohradského metra, v němž v pondělí vybuchla nálož, dostane odměnu. Nehodlá ji ale přijmout a chce ji darovat ženě zraněné při útoku. Agentura TASS včera napsala, že Kaverin má dostat státní ocenění a od anonymní organizace peněžní dar.[/quote]

Podle mnoha odborníků Kaverin pomohl zachránit lidské životy. Bomba totiž vybuchla mezi stanicemi a v nastalém zmatku strojvůdce nezastavil, ale dojel do nejbližší stanice. Umožnil tak rychle zahájit záchranné akce.

Kaverin oznámil, že peníze z odměny chce poskytnout ženě, která při útoku utrpěla těžké zranění a jíž lékaři museli amputovat nohu.

„Chtěl bych učinit prohlášení. Řekli mi, že některé organizace mi na důkaz vděku dají peníze. Já je nepotřebuji. Rozhodl jsem se je poskytnout ženě, která je nyní v Džanelidzeho institutu a má amputovanou nohu,“ řekl Kaverin.

Prohlásil, že teď má žena dobrou péči, ale později možná bude potřebovat pomoc. O jakou sumu se jedná, neuvedl.

V metru v centru Petrohradu v pondělí odpoledne vybuchal nálož. Zabila 14 lidí včetně sebevražedného atentátníka a pět desítek osob zranila.

Zdroj: ČTK