[quote]Zatímco je obecně známo, že ovzduší zejména ve městech či průmyslových aglomeracích je znečištěno, málokdo si dělá starosti se znečistěným ovzduším v obydlích, v domech nebo bytech. Výzkumy ukázaly, že ovzduší uvnitř může být dokonce 5 až 10 krát více zamořeno než venkovní vzduch. A právě nábytek a vybavení domácností může být nevítaným zdrojem formaldehydu.[/quote]

Label’Onip Clean’R

Francouzský výrobce nátěrových hmot ONIP vyvinul inovativní řadu interiérových barev pod značkou Label’Onip Clean’R, které po natření zdí mají schopnost vázat molekuly formaldehydu a měnit je na vodní páru.

Plastovky na francouzské scéně

Vzhledem k tomu, že výrobce plechových kbelíků nedal garance absence formaldehydu v lacích aplikovaných na vnitřní povrch kbelíků, zvolil ONIP plastovky o objemu 1 litr dodávané společností  RPC Superfos.

Plastovky v Česku i na Ukrajině

Podobně i český výrobce nátěrových hmot, společnost HET si pro řadu AKRYL MAT a AKRYL LESK vybrala plastovky JCTC z produkce mochovské společnosti JOKEY Praha. Jak jsme již informovali i ukrajinský výrobce barev Meffert Ganza Farben se sídlem v Dněpropetrovsku si pro odlišení svých výrobků zvolil plastové obaly vyráběné RPC Superfos Poland.

OBAL ROKU 2015

Odborná porota udělila plastovce JCTC ocenění OBAL ROKU 2015 a zařadila ji tak mezi vítěze letošního 21. ročníku této otevřené obalové soutěže.

Zdroj: Syba – Vlado Volek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno