[quote]Hřiště slavného fotbalového klubu TJ Slovan Spoje, který funguje v Plzni 105 let, ustoupí stavbě prvního záchytného parkoviště Park & Ride se zhruba 300 místy. Budou tam zdarma parkovat řidiči, kteří přijedou z jihu nebo západu a do centra Plzně pojedou tramvají. Místa budou využívat také lidé z univerzity a úřadu práce. Parkoviště bude investicí města, půjde jen o zpevněnou plochu za jednotky milionů, řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS) na stavbě náhradního fotbalového hřiště.[/quote]

Moderní parkoviště vznikne na opuštěném hřišti na Borech až po vybudování strategické tramvajové trati na Borská pole, tedy k univerzitě a obří průmyslové a obchodní zóně. Na stavbu za 720 milionů korun má Plzeň předběžně rezervované peníze v programu ITI (integrované teritoriální investice). Projekt tratě se nyní upravuje kvůli přesunutí zastávky blíže k výzkumnému centru NTIS a úpravě točny. Hotový bude včetně prováděcí dokumentace a změněného stavebního povolení do ledna 2017, poté začne soutěž na dodavatele. Stavba potrvá do roku 2019.

Dvoukilometrová trať na Borská pole se připravovala 15 let, hlavně kvůli jednání s majiteli pozemků. Poslední získalo město v roce 2013. Tramvaj bude zatáčet z Klatovské do Kaplířovy ulice. Bude mít dvě točny, tři zastávky a most přes silnici I/27 na Klatovy. Na Borská pole dojíždí v době výuky ZČU asi 30.000 lidí denně. Po sídlišti Lochotín jsou nejexponovanější lokalitou Plzně.

Nový fotbalový areál TJ Slovan Spoje s plochou 2,4 hektaru vzniká za 38 milionů korun na městském pozemku v nivě řeky Mže pod Křimickou ulicí. V městské části Přední Skvrňany tak budou dvě travnatá hřiště, z toho jedno menší tréninkové. Plochy daruje město klubu včetně tribuny pro 300 diváků, provozního objektu, kabin a dalšího zázemí v zateplených kontejnerech.

„Komplex, kde budou desítky parkovacích míst, půjde do zkušebního provozu v září, kolaudace má být v listopadu,“ řekl Šindelář. Hygienici stadion povolí až po změření hluku fanoušků.

Je opravená příjezdová silnice, provádí se terénní úpravy budoucího areálu. Podle Pavla Grisníka z odboru investic je v projektu rezerva na dvě volejbalová hřiště. Plzeň původně vyčlenila na stadion 54 milionů Kč, ale díky soutěži cenu stlačila.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno