Zdroj: Archiv

[quote]Plzeň chce na dalších dvou frekventovaných ulicích zavést úsekové měření rychlosti projíždějících automobilů. Chce tak zvýšit bezpečnost dopravy. Město zatím měří rychlost na jediném místě a má za to, že se měření za víc než rok provozu osvědčilo. Radnice chce peníze vybrané za přestupky použít na další projekty zaměřené na bezpečnost ve městě, uvedl včera primátor Martin Zrzavecký.[/quote]

Úsekové měření město řadí do vznikajícího konceptu Smart City. Z dalších návrhů chce také umístit kamery do vozů MHD a na vstupy do mateřských a základních škol, umístit „videoselfie“ zařízení na turisticky zajímavá místa či umožnit platbu předplatného jízdného za MHD inkasem.

Podle Aleše Průši z Odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu by se mělo úsekové měření rychlosti rozšířit v obou směrech ulice Na Dlouhých kolem školy a na přechodech pro chodce a na Karlovarské třídě u křižovatky s Boleveckou ulicí v místě přechodů pro chodce směrem z centra. Město se tam může napojit na optické sítě.

Zajistit v obou nových úsecích měření rychlosti má stát necelých 3,5 milionu korun bez DPH. Město předpokládá, že se náklady a provoz zaplatí z pokut tak jako u prvního úsekového měření v Plaské ulici, které funguje od července 2015. Za rok provozu kamery zachytily přes 4000 řidičů překračujících rychlost, uloženy byly sankce za zhruba tři miliony korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno