[quote]Plzeň dá v září udělat velký směrový průzkum tranzitní dopravy. Naposledy se takové zjišťování uskutečnilo roce 2007 po otevření celého obchvatu Plzně na dálnici D5. Do Plzně tehdy denně mířilo 78.000 aut. Nový průzkum, který vyjde magistrát asi na 300.000 korun, ukáže, kolik vozidel využívá pro průjezd Plzní konkrétní směry tranzitu, pro kolik z nich je Plzeň cílovým místem a jaké je zastoupení nákladních aut, autobusů a osobních aut. Zadání průzkumu včera schválili radní.[/quote]

Výsledky poslouží městu k vyhodnocení toho, jak jsou účinná přijatá dopravní opatření. Může je také využít při stanovování priorit v majetkové a projektové přípravě investic do dopravy. „S ohledem na vývoj ekonomiky za posledních deset let, a především s ohledem na rychlý vývoj motorizace a změny ve struktuře osídlení, považuje Správa veřejného statku města Plzně za účelné průzkum tranzitní dopravy zopakovat,“ řekl primátorův náměstek pro dopravu Petr Náhlík . Výsledky poslouží i při přípravě strategického plánu města v návaznosti na nový územní plán.

Průzkum si město objedná. Kordonový (směrový) dopravní průzkum potrvá pět hodin, profilový 16 a 24 hodin. Na území Plzně vznikne podle mluvčí magistrátu Evy Barborkové na vnější části zhruba 20 stanovišť, vnitroměstských stanovišť bude deset. Data se budou sčítat a zapisovat ručně i s pomocí automatických sčítačů.

Průzkum tranzitní dopravy v roce 2007 v Plzni ukázal, že do města vjíždělo denně 78.000 vozidel, z toho bylo 9000 nákladních. V tranzitní dopravě převládaly směry Rokycanská – Domažlická, což je od Prahy na Rozvadov a do Německa, a směr Rokycanská – Studentská, tedy od Prahy do severní části města. V Plzni tehdy končily cestu zhruba dvě třetiny vjíždějících kamionů, které nejčastěji mířily do průmyslové zóny Borská pole a do Škodovky.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno