Zdroj: Archiv

[quote]Osm desítek opatření s náklady na projekty města za víc než 2,3 miliardy korun obsahuje Plán udržitelné mobility Plzně na léta 2016 až 2025. Klíčový podklad pro oblast dopravy schválili městští radní a půjde do zastupitelstva. Dokument je nezbytný pro financování projektů z fondů EU v současném plánovacím období, uvedla včera mluvčí radnice Eva Barborková.[/quote]

Plán zahrnuje projekty roztříděné do 24 balíčků, které sdružují nejčastěji soubor opatření podle lokality, směru nebo časové provázanosti. Společně s investicemi partnerů, tedy státu, kraje a městských firem, a s maximálním využitím evropských a národních dotací dosáhne celková hodnota všech investic do dopravního systému Plzně až 13,1 miliardy korun.

Pro Plzeň je zásadní podílet se především na klíčových krajských a státních investicích souvisejících s dostavěním městského okruhu a se snížením dopravní zátěže centra. Uvnitř městského okruhu bude město podporovat neautomobilovou dopravu, naopak individuální automobilovou dopravu se bude snažit regulovat.

Současně se bude Plzeň podílet na státních investicích do železniční dopravy a propojí cyklistické trasy do spojité sítě.

Podle primátora Martina Zrzaveckého pomůže plán rozhodování o investičních i neinvestičních opatřeních v dopravní obslužnosti. Ve veřejné dopravě se dokument zabývá páteřními přepravními vztahy, v cyklistické dopravě řeší opatření navázaná na trasy podél řek.

Pro pěší chce zlepšit podmínky na krátké vzdálenosti v širším centru a pro auta především budovat okruhy pro převedení tranzitní dopravy. Město podpoří přechod od automobilu k udržitelným formám dopravy.

„Plány udržitelné městské mobility jsou příležitostí pro nastavení dlouhodobější vize fungování dopravy ve městech. Jsem rád, že Plzeň je jedním z předních českých měst, které se rozhodly pro pořízení tohoto strategického materiálu,“ uvedl Zrzavecký.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno