Zdroj: pixabay.com

[quote]Plzeň začala rozšiřovat Karlovarskou třídu, která je nejpřetíženější silnicí ve městě. Třetí jízdní pruh vznikne od křižovatky Karlovarská – Lidická před vjezd na kruhový objezd Rondel. Postaví ho za 14 milionů korun firma Berger Bohemia, která ho zprovozní v první polovině listopadu. Město současně opravuje sousední most Generála Pattona. Po jeho rekonstrukci koncem roku 2018 tak budou směrem do centra tři jízdní pruhy. ČTK to dnes řekl primátor Martin Zrzavecký.[/quote]

„Karlovarská směrem do centra je přetížena, řidiči se tam opakovaně potýkají s kolonami vozidel,“ uvedl Zrzavecký.

Nejhorší je to v pracovní dny ráno mezi 07:00 až 09:00 a po 15:00. Celková délka rozšířené komunikace bude 580 metrů, řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Rozšíří se násypové těleso, nová komunikace se odvodní, vybuduje se osvětlení, upraví se troleje, světelná signalizace a vodovod, součástí prací budou i sadové úpravy.

Po dobu výstavby budou zachovány směrem do centra dva jízdní pruhy, pouze se zúží.

„Mechanizace se bude pohybovat po Karlovarské v záboru stavby. Přes Lochotínskou budou jezdit jen malé nákladní automobily,“ řekl Jaroslav Polák z odboru investic magistrátu.

Třetí pruh bude vyhrazen hlavně pro autobusy MHD i pro integrovanou dopravu Plzeňska.

„Cílem je upřednostnit veřejnou dopravu v situacích, kdy v tomto úseku stojí kolony vozidel. Vytvořením nového pruhu se zlepší dodržování jízdních řádů, sníží se zpoždění na další návazné autobusové spoje vypravované z centrálního autobusového nádraží,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Petr Náhlík.

Z ostatních pruhů autobusy zmizí. V případě mimořádných situací, jako jsou havárie, opravy na vozovce a podobně, bude pruh využit tak, aby pro vozidla byly vždy k dispozici ve směru do centra města dva jízdní pruhy. To povede ke zmírnění kolon, uvedl. Město zvažuje využití pruhu ve špičkách i pro ostatní dopravu.

Zdroj: ČTK