[quote]Úspory získané výběrovými řízeními umožní Plzeňskému kraji letos opravit více kilometrů silnic druhých a třetích tříd, než původně plánoval. Radní včera schválili zařazení nových investičních a neinvestičních akcí na krajských silnicích za víc než deset milionů korun, které se ušetřily při předchozích zakázkách na silnicích. Dalších více než 600.000 korun půjde na projektové dokumentace, řekl novinářům hejtmanův náměstek Ivo Grüner.[/quote]

Loni šlo na opravu krajských silnic zhruba 1,2 miliardy korun, za to se opravilo 10,8 procenta všech silnic patřících kraji. Peníze byly z rozpočtu kraje, ze Státního fondu dopravní infrastruktury i zbytek dotací z EU.

Letos se podle Petra Otáska z krajské Správy a údržby silnic opraví za zhruba miliardu korun podobné množství silnic, kolem deseti procent. Celkem kraji patří přes 4600 kilometrů silnic druhých a třetích tříd.

Podle Grünera se při výběrových řízeních na rekonstrukce silnic daří v soutěžích nakonec získat cenu, která je o 30 až 40 procent nižší, než předpokládaly původní projekty.

Mezi nově zařazené projekty patří například práce na dalším úseku obchvatu Rokycany – Hrádek, silnice z Vochova na Kozolupy nebo most u Tasnovic.

Zdroj: ČTK