[quote]Tři nové velkokapacitní autobusy budou vozit cestující na pravidelných linkách městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Všechny jsou klimatizované, což je v Budějovicích novinka.[/quote]

Nízkopodlažní vozy s kapacitou až 140 cestujících stály celkem 20,85 milionu korun. Na trasu vyrazí v polovině prosince, řekl Radek Filip, mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice. Příští rok plánuje podnik pořízení osmi nových autobusů a dvou trolejbusů. Vše s využitím evropských dotací.

„Průběžná obnova vozového parku autobusů a trolejbusů je velmi důležitá pro naše cestující, kterým díky těmto novým vozům můžeme nabídnout vyšší kvalitativní standard,“ uvedl ředitel českobudějovického dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Dopravní podnik má 83 autobusů a 58 trolejbusů. Vozidla zajišťují provoz na 14 autobusových a 8 trolejbusových linkách. Ročně najedou 5,7 mil. kilometrů.

Nové vozy Solaris Urbino 18 mají palubní informační systém, který zahrnuje vnější barevné LED panely a tři vnitřní LCD obrazovky. Ty budou kromě aktuální zastávky zobrazovat i následující zastávky na trase. „Cestující získají lepší přehled o průběhu jízdy,“ uvedl Filip. Autobusy mají také systém automatického počítání cestujících pomocí infračervených senzorů, které pomůžou při monitoringu obsazenosti jednotlivých tras. Zařízení chce dopravní podnik testovat a pokud se osvědčí, v budoucnu rozšířit i do dalších vozů.

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s., zajišťuje přepravu cestujících na celém území města a v 18 příměstských obcích. Zaměstnává 398 lidí.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno