[quote]Dlouhotrvající mrazivé počasí a protest řidičů kamionů způsobily v posledních dnech kilometrové fronty na dvou hlavních hraničních přechodech mezi Bulharskem a Rumunskem. Informovali o tom včera bulharská média.[/quote]

Kvůli ledu na řece Dunaji, která tvoří přirozenou hranici mezi oběma balkánskými státy, je na tomto toku přerušena lodní doprava, což se týká i trajektové přepravy. Veškerá vozidla tak musejí k přejezdu z jednoho do druhého státu používat přechody na dvou mostech – ve Vidinu a v Ruse.

Kvůli tomu je tam napjatá situace. Ve Vidinu ji zkomplikovala blokáda na příjezdových silnicích, kterou řidiči kamionů a dalších nákladních aut protestují proti pomalému odbavování na rumunské straně hranice.

Řidiči si stěžují, že musejí čekat až 40 hodin bez zajištění vody, jídla i toalet, informovala bulharská televize Nova. U Vidinu je kolona vozidel dlouhá až deset kilometrů.

Bulharští pohraničníci podle serveru Novini.bg tvrdí, že problém je na rumunské straně. Pohraniční policie tam podle nich důkladně prověřuje nákladní vozy a když zjistí nějaký problém, nepouští do země nikoho, dokud problém nedořeší, takže celá fronta aut čeká.

Zdroj: ČTK