[quote]Dopravní nehody na Slovensku si loni podle ministra vnitra Roberta Kaliňáka vyžádaly druhý nejnižší počet obětí za posledních 50 let. Při kolizích zemřelo 242 osob, v roce 2015 to bylo 274 lidí.[/quote]

„Zlepšení nastalo ve všech oblastech. Jde o druhý nejlepší výsledek od roku 1966, od kdy jsou vedeny statistiky,“ řekl včera novinářům Kaliňák.

Dodal, že po zohlednění počtu obyvatel přišlo na Slovensku o život při dopravních nehodách méně osob než v České republice, Polsku, Maďarsku a Rakousku.

Nejčastější příčinou nehod bylo porušení obecných povinností řidiče, jako například telefonování za jízdy bez sady hands free, dále nepřiměřená rychlost jízdy. Loni na Slovensku pokračoval pokles dopravních nehod způsobených pod vlivem alkoholu.

Loni slovenská policie vybrala na pokutách více než 22 milionů eur (594 milionů korun), zatímco v roce 2015 to bylo 28 milionů eur (756 milionů Kč).

Vůbec nejméně tragických nehod za poslední půlstoletí na Slovensku se stalo v roce 2013, kdy při kolizích zemřelo 223 lidí. Slovenské ministerstvo vnitra chce dosáhnout v příštích letech další pokles počtu tragických dopravních nehod.

Na pětimilionovém Slovensku za posledních deset let stoupl počet řidičů o čtvrtinu na 3,47 milionu osob. Ještě rychlejším tempem ve sledovaném období přibylo registrovaných vozidel; zatímco v roce 2006 bylo v zemi evidovaných 1,84 milionu vozů, loni to bylo již 2,95 milionu vozidel.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno