[quote]Jihomoravští hasiči loni zasahovali u 1936 dopravních nehod. Počet jejich výjezdů se každoročně zvyšuje. Loni jich bylo o osm procent více než v roce 2014. Převažují nehody na silnici, kterých bylo loni 1796. Vyplývá to ze statistik, které hasiči sdělili novinářům.[/quote]

Výjezdy k silničním nehodám jsou po výjezdech k technickým komplikacím na silnici druhá nejčastější událost. Podle hasiče Milana Tlamky lze vzhledem k rostoucí hustotě silničního provozu očekávat i v dalších letech větší počet výjezdů hasičů.

Hasiči jezdí také k leteckým a železničním nehodám. Těch železničních bylo loni v kraji 61, což je o čtyři více než v předchozím roce. Letecké nehody byly loni v kraji tři.

Hasiči se podle Tlamky musí připravovat i na vyprošťování lidí z netradičních typů vozidel. Za využití vyřazených železničních vagonů se připravují se na železniční neštěstí, před lety získali i vozidlo bezpečnostní služby.

Nyní se budou seznamovat s elektromobilem, který získali od firmy ČEZ k bezplatnému užívání. Podle odborníků alternativní pohony přinášejí jiná rizika než tradiční. Elektrický proud může být nebezpečný jak pro přepravované lidi, tak pro záchranáře. Hasiči se podle Tlamky musí seznámit s tím jak vůz funguje, vědět jak jej hasit a jaká například hrozí rizika při hašení.

Zdroj: ČTK