[quote]Poděbrady dokončují rekonstrukci ulice Za Nádražím za přibližně 25 milionů korun. Opravený je povrch silnice, vznikly nové chodníky a přechody pro chodce, osvětlení nebo nová bezbariérová přechodová místa, řekl místostarosta Poděbrad Ivan Uhlíř (TOP 09). Většinu nákladů zaplatila dotace z evropských fondů. [/quote]

Oprava asi 800 metrů dlouhé ulice, která vede od budovaného železničního nadjezdu, začala v listopadu loňského roku. Součástí projektu bylo také odvodnění povrchových a dešťových vod a vegetační úpravy.

„Vzniklo také několik parkovacích míst. Během rekonstrukce, kde to šlo, se udělaly parkovací plochy,“ řekl Uhlíř. Do konce tohoto měsíce by podle něj vše mělo být hotovo.
Město dokončuje také rekonstrukci ulice Dr. Horákové. V okolí ulice byla velká poptávka po dalších parkovacích místech od místních obyvatel.

„Zde se udělalo 70 parkovacích míst v části, kde to chybělo. Vznikla nová komunikace s kruhových objezdem,“ dodal místostarosta. Malá okružní křižovatka s ulicí Pionýrů by měla zpomalit dopravu poblíž tamních škol.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno