Seznam
Seznam
Seznam

Související články

1 komentář

 1. 1

  Martin Felix

  Vážená paní šéfredaktorko,
  v dnešním vydání eLogistiky se objevil článek s názvem „Podle čtenářů ČESMAD dopravcům příliš nepomáhá“. Při jeho přípravě jste mne oslovila s anketní otázkou, jak pomáháme dopravcům, nikoliv bohužel s žádostí o obhajobu Sdružení, jak mylně uvádíte. Ne, že by se mé odpovědi nějak výrazně lišily, rozhodně bychom se ale mohli vyhnout zavádějícím interpretacím, které Váš text přináší.
  V první řadě si nemohu pomoci, ale označit výsledky „29 % korespondentů se vyjádřilo, že jim ČESMAD nepomáhá. Opačného názoru bylo 53 % lidí a pouze 18 % se rozhodlo pro neutrální možnost“ za negativní, je prostě špatně a to nejen z matematického hlediska.
  Jako další závažný problém ve vypovídací hodnotě ankety vidím absenci informace, jak hodnotí ČESMAD BOHEMIA dopravci v něm sdružení a dopravci, kteří stojí mimo. Ano, naším hlavní cílem je obhajoba zájmů celé silniční dopravy. Tak je tomu v našich kampaních na zlepšení image silniční dopravy jako byla „Jedeme v tom spolu“ a „Rok smíření“ nebo ještě doznívající kampani na získání nových řidičů, která byla podpořena několika stovkami billboardů po celé republice. Nejinak je tomu i u výsledku našeho lobbingu. Například množstevní slevy na mýtném, které naše Sdružení prosadilo, mohou čerpat všichni dopravci a nejenže nezáleží na jejich členství v ČESMADu, nezáleží ani na velikosti a složení jejich vozového parku. Stejně tomu tak bylo i při čerpání kompenzací za zvýšení mýtného ve výši 300 milionů korun, které jsme rovněž prosadili tak říkajíc pro všechny. Pod těmito aktivitami nikde nezvýrazňujeme náš podpis, a je tak zcela pochopitelné, že řada dopravců ani netuší, že za nimi stojíme. Možná je to chyba naší sebepropagace, my si myslíme, že pro věc samotnou je to tak lepší a o tu nám především jde.
  Na druhou stranu Sdružení ČESMAD BOHEMIA dostává od svých cca 2 000 členů členské příspěvky a za ty svým členům poskytuje řadu exkluzivních služeb, které jsou jejich konkurenční výhodou. Především to jsou informace jak v elektronické tak v tištěné podobě, je to ale i řada zvýhodněných služeb a pomoc při řešení problémů doma i v zahraničí, o které v silniční dopravě není nouze. Tady bych výsledek 53 % spokojených opravdu nepovažoval za úspěch.
  Martin Felix

  Opověď

Odpovězte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 © eLogistika.info