[quote]Pravděpodobně jste již slyšeli o velomobilech – rekumbentech krytých aerodynamickou skořápkou ve většině případů vybavených pomocným elektromotorem. V ulicích se s nimi příliš často nesetkáváme, a to pravděpodobně z toho důvodu, že nejsou pro velké výrobce až tak atraktivním artiklem. Švédský designér Mikael Kjellman se rozhodl to změnit a představil světu svůj PodRide.[/quote]

Kjellmanův výtvor na čtyřech kolech o hmotnosti kolem 70 kg je kryt nepromokavou tkaninou upevněnou na hliníkovém rámu a uvnitř je vybaven sedačkou umístěnou v přibližně stejné výšce jako u klasických menších aut. Kjellman ve svém vozítku jezdil v průběhu celého roku a popsal ho jako „velice praktické a pohodlné“.

Vozidlo s 250W motorem s klikovou hřídelí dosahuje maximální rychlosti 25 km/h. Na jedno nabití ujede kolem 60 km. PodRide disponuje též plnohodnotným systémem LED světel, 14 stupňovou převodovkou, odpružením, úložným prostorem, ručně ovládaným stěračem a uvnitř interiéru též větrákem.

PodRide je ve Švédsku klasifikován jako e-bike, což znamená, že k jeho řízení nepotřebuje majitel žádné zvláštní oprávnění.

Případní zájemci mohou podpořit momentálně probíhající kampaň na Indiegogo. Kjellman uvádí, že za plně funkční model PodRide zákazník zaplatí kolem v přepočtu 67 000 Kč.