Zdroj: Archiv (ilustrační foto)

[quote]Téměř 90.000 cestujících zkontrolovala během zvláštní týdenní akce zaměřené na dálkové autobusy na mezinárodních linkách německá policie v blízkosti hranic se sousedními zeměmi. S odvoláním na spolkovou policii o tom informovala agentura DPA. U téměř 150 osob policisté zjistili, že hranice překročily nelegálně. Loni při podobné akci policie zaznamenala přes 5900 nelegálních vstupů do země v dálkových autobusech.[/quote]

Rozsáhlé akce se minulý týden zúčastnily stovky policistů, které zkontrolovaly 87.282 lidí ve více než 3000 dálkových autobusech. Ze 146 osob, které do Německa v autobusech na mezinárodních linkách přicestovaly nelegálně, bylo nejvíce Somálců (17) a Nigerijců (14), následovali Albánci (13), Alžířané (sedm) a Egypťané (sedm). Ze zadržených osob nemělo 54 platné vízum a 84 ani cestovní pas. V šestnácti případech policisté odhalili falešné pasy a v pěti zfalšovaná víza.

Padesát lidí policisté poslali okamžitě zpět za hranice a 37 povolili dočasně v zemi zůstat, 18 osob požádalo o azyl. Během akce policisté zadrželi také několik lidí, na které byl vydán zatykač, včetně Švéda, který ve vlasti čelí obvinění z pokusu o zabití.

Zdroj: ČTK