[quote]Aktivisté z Občanské aliance Referendum 2016, která stojí za vyhlášením lidového hlasování o poloze brněnského nádraží, chtěli včera ráno na budovu hlavního nádraží bez povolení připnout obří transparent. To jim však překazili policisté, kteří na místě čekali a byli na aktivisty připraveni.[/quote]

Aktivisté se prý pokusí provést akci jindy, řekl na místě novinářům její hlavní organizátor Jakub Patočka.

Obří plachta měla informovat o konání referenda, které se uskuteční společně s krajskými volbami 7. a 8. října. Lidé budou odpovídat na otázku, zda si přejí, aby město modernizovalo nádraží v poloze u ulice Nádražní. Druhou variantou je nádraží přesunuté o kilometr na jih na současné nákladové Dolní nádraží.

Příští týden chce začít s kampaní i město, ta však bude pouze informační. Ve vozech MHD se objeví letáky s potřebnými informacemi, aby lidé věděli, o čem budou rozhodovat a co pro to mají udělat. Město nebude lidem doporučovat, jak mají hlasovat.

Do termínu referenda však nebudou známé výsledky studie proveditelnosti, kterou nechala zpracovat Správa železniční dopravní cesty a která porovnává z různých hledisek výhodnost a nevýhodnost obou poloh.

Lidé tak v době referenda nebudou znát ani podobu nového dopravního řešení MHD, ani nebude zřejmé, kolik město bude muset investovat do nových dopravních opatření.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno