[quote]Železniční most v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku, který byl v pátek vážně poškozen nárazem nákladního automobilu, se podaří opravit zřejmě až příští týden. Na trati z Nezamyslic do Kojetína byl kvůli páteční nehodě zastaven provoz a místo vlaků tam jezdí autobusy. Při nárazu do mostu se zranil řidič vozidla, škoda je předběžně odhadnuta na 2,5 milionu korun.[/quote]

„Poslední informace hovoří o tom, že provoz by měl být výhledově obnoven ve středu 31. srpna,“ řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

České dráhy kvůli poškozenému železničnímu mostu zavedly mezi Nezamyslicemi a Kojetínem náhradní autobusovou dopravu a cestující musí počítat se zpožděním až několik desítek minut.

Nákladní automobil v pátek před polednem při jízdě směrem do centra Němčic nad Hanou naloženým kontejnerem narazil do železničního mostu. Odborníci zjistili, že náraz most posunul na jedné straně zhruba o 1,8 metru a na druhém konci o 1,3 metru, takže jeho konstrukce bude muset být opravena.

„Škoda na trati byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun a škoda na automobilu na 500.000 korun,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno