[quote]Pardubický kraj v létě opět zahájí billboardovou kampaň za bezpečnější jízdu na silnici I/35. Vloni propagační akcí hejtmanství reagovalo na tragické nehody, které se staly na spojnici Čech s Moravou, řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD). [/quote]

„Zadal jsem, aby kampaň byla připravená na poslední den školy a potrvá celé léto,“ řekl hejtman.

Na čtyřicetikilometrovém úseku jsou od loňska na pěti místech dopravní značení, která upozorňují řidiče, aby dodržovali bezpečnou vzdálenost. Policie má zároveň k dispozici dva vozy vybavené radarem, které téměř každý den měří rychlost na I/35.

„Dopravní policie měří rychlost, zaměřuje se na řidiče piráty. Za jízdy může ověřit i registrační značku, jestli vozidlo není kradené. Auta jsou určená pro I/35 a další nehodové úseky převážně na silnicích první třídy,“ uvedla krajská policejní mluvčí.

Bezpečnostní situaci podle hejtmana zlepšila úprava nepřehledné křižovatky u obce Vysoká u Holic na Pardubicku. Hejtman by také rád docílil toho, aby se hlavní tah na rovných úsecích rozšířil na tři pruhy. Má naplánované jednání se zástupcem ministerstva dopravy.

„Když budu optimista, R35 se dočkáme nejdřív za šest let. Do té doby by se mohly udělat střídavé třípruhy. Někde by to vyžadovalo rozšíření silnice, jinde by stačilo vzhledem k šířce silnice přeznačení jízdních pruhů,“ uvedl hejtman.

Tragické dopravní nehody na komunikaci I/35 bývají nejčastěji na Svitavsku. Loni na hlavním tahu v tomto regionu zemřelo deset lidí z celkových 14 usmrcených při dopravních nehodách v okrese Svitavy. Letos na silnici I/35 zatím nikdo nezemřel, uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Například loni v lednu nedal u Koclířova řidič přednost, když vyjížděl z vedlejší silnice. Dva lidé zahynuli. Obdobná nehoda se tam stala ještě v říjnu. Řidička vjela na hlavní silnici, do jejího vozu narazilo jedoucí auto. Žena zemřela na místě. V červnu se u Janova střetla tři vozidla, dvě mladé ženy v jednom z aut uhořely. V září se u obce Řídký srazila dvě nákladní auta, řidič zemřel na místě, spolujezdec později v nemocnici, popsala některé nehody Štegnerová.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno