[quote]Povolení k vjezdu na obslužné cesty v oblastech spravovaných Vojenskými lesy a statky ČR lze nově vyřizovat elektronicky. Týká se to především zrušených vojenských újezdů, jako jsou Brdy nebo Ralsko. Zájemci mohou o povolenku požádat prostřednictvím elektronického formuláře na webu státního lesnického podniku, sdělil mluvčí Vojenských lesů a statků ČR Jan Sotona.[/quote]

Žádost je možné podat prostřednictvím elektronického systému a sledovat její vyřízení on-line. Každá žádost bude individuálně posouzena.

Povolení se vydávají k vjezdu do lokalit mimo výcvikové prostory, jako jsou Brdy, Ralsko nebo lokality v okolí nynějších újezdů. Zájemci o přístup do armádních výcvikových prostorů se musejí obracet na místně příslušné újezdní úřady. Povolení k vjezdu do Brd je vydáváno v součinnosti s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR.

Chráněná krajinná oblast Brdy vznikla 1. ledna na území někdejšího vojenského újezdu. Pěším a cykloturistům se zatím otevřelo 20 až 30 procent území bývalého armádního prostoru. Veškeré plochy, kde už nebude působit armáda, budou pro veřejnost otevřené, až skončí povrchový pyrotechnický průzkum. Termín mají vojáci do konce příštího roku.

Na celém území CHKO Brdy platí zákaz vjezdu motorových vozidel, výjimku mohou udělit právě Vojenské lesy a statky ČR. Režim na vodních nádržích a dalších vodních zdrojích zůstává nezměněn, platí tedy nadále zákaz vstupu do prvního stupně ochranného pásma vodních zdrojů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno