Zdroj: Freeimages.com

[quote]Radnice Prahy 12 chce dostat cestující z aut do vlaku, aby se snížilo dopravní zatížení městské části, které je značné zejména dopoledne. Chce proto zatraktivnit vlakovou dopravu. Městská část usiluje o modernizaci modřanského nádraží a obnovu zastávky u bývalého cukrovaru, kde vzniká bytový projekt. Na včerejším setkání s novináři to uvedl starosta Prahy 12 Milan Maruštík.[/quote]

,,Čtyři nové bytové domy Rezidence Modřanka si brzy vyžádají větší dopravní obsluhu, takže by byla chyba tuto vlakovou stanici nevyužít,“ uvedl Maruštík k možné obnově stanice u cukrovaru.

Projekt, který vzniká na místě cukrovaru, má nabídnout 292 nových bytů.

Zvýšit využití železniční dopravy považují na radnici za alternativu k dostavbě okruhu, který by odvedl auta z Modřan.

,,Tohle by mohla být rychlejší alternativa pro Středočechy, kteří k nám sem proudí, což má souvislosti s problematickým parkováním,“ řekl radní pro strategické plánování Robert Králíček.

Zkvalitnění železniční dopravy by mohlo přimět Středočechy jezdit do metropole vlakem, což by snížilo požadavky na počet parkovacích míst. Zvýšení zájmu o parkování v Praze 12 by mohlo nastat ve chvíli, kdy čtvrtá městská část zavede parkovací zóny. Maruštík se obává toho, že se z Prahy 12 stane parkoviště pro mimopražské.

Pokud budou řidiči odstavovat auta v Modřanech, podle starosty by mohla radnice Prahy 12 také začít uvažovat o zavedení zón placeného stání.

,,Byť jsme se tady všichni shodli na tom, že nechceme modrou zónu, že nechceme nějakým způsobem omezovat, že nechceme z občana tahat peníze kvůli tomu, že bude platit za modrou zónu, nevím, jestli nás to k tomu prostě nedonutí,“ dodal.

Zavedení zón v Praze 4 je podle tiskového mluvčího této městské části Jiřího Bigase v plánu příští rok. Zatím však není jasně stanovené datum. Parkovací zóny nebudou platit v celé městské části, budou pouze v nejvíce vytížených místech.

,,Podle mých informací budou zóny od Vyšehradského tunelu až po Veslařský ostrov,“ dodal Bigas.

Stavbu parkovacích domů nebo záchytných parkovišť radnice Prahy 4 nezvažuje.

Zdroj: ČTK