[quote]Radnice Prahy 6 vytvořila výdejnu parkovacích karet, lidé si tam budou moci vyzvednout karty od 18. května, řekli primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD) a tajemník radnice Jan Holický. Náklady na vybudování centra byly zhruba 900.000 korun, dalších několik milionů půjde na platy zaměstnanců. Zóny placeného stání by měly začít v Praze 6 fungovat zhruba od poloviny srpna. Současně budou spuštěny v Praze 3, 5 a 8.[/quote]

„Personální náklady centra zatím dopočítáváme, zprvu budou vyšší, ale později klesnou, neboť řadu úkonů bude možné posléze vyřídit elektronicky,“ řekl Holický.

Lidé přes internet v budoucnu vyřídí například prodloužení platnosti karty.

Na přepážkách bude v ostrém provozu pracovat až 20 zaměstnanců. Podle Holického počítá radnice s tím, že denně odbaví až 1000 řidičů. Celkem očekává registraci až 30.000 automobilů.

„Výdej spouštíme s předstihem, nicméně, pokud budou větší návaly žadatelů, jsme na to připraveni,“ řekl.

Zda budou podobná místa zřízena v dalších městských částech, kde budou od srpna zóny platit, není jasné.

„Vždy bude záležet na té které radnici. Nicméně přístupu Prahy 6 si ceníme a je velmi dobrý. V případě ostatních městských částí doufám, že to bude jako tady,“ řekl Dolínek.

Technická správa komunikací připravuje rozšíření zón na Jarov v Praze 3, na území Prahy 5, 6 a 8. Platit mají začít v polovině srpna, pouze v Praze 3 počítají s termínem 1. září. Původně měly být zóny nově také na Praze 4 a 9. Ty ale vznesly řadu připomínek, které TSK vyhodnocuje. Následně připraví projekt rozšiřující zóny také na tyto městské části.

Zóny začaly v Praze fungovat v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 a části Prahy 16.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno