[quote]Pražští radní včera schválili plán Technické správy komunikací (TSK) na zimní údržbu komunikací. Praha do údržby prostřednictvím TSK investuje asi 600 milionů korun, což je zhruba stejně jako loni. Novinářům to včera řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Praha ještě musí dořešit problém solení komunikací, část zastupitelů je totiž proti solení. Vedení města zároveň rozhodlo poskytnout necelých 50 milionů na opravy silnic. Zimní údržbu provádí TSK každoročně v období od 1. listopadu do 31. března.[/quote]

„Domluvili jsme se, že ustavíme politicko-odbornou skupinu, která se bude problémem solení zabývat,“ uvedl Dolínek.

Radní rovněž uložili TSK, aby pravidelně podávala vedení města informace o průběhu údržby.

TSK má ve své správě 2293 z celkem 3963 kilometrů komunikací na území hlavního města. Zimní údržbu provádí ve třech takzvaných pořadích podle důležitosti té které komunikace. TSK rovněž uklízí 306 hektarů chodníků. Kolik přesně bude zimní údržba stát, bude jasné až po skončení zimy, zatím má město v plánu utratit zmíněných zhruba 600 milionů.

Kromě zimní údržby radní rozhodli rovněž o investici 49,8 milionů korun na běžnou údržbu a opravy 15 komunikací. Opravy se uskuteční například na několika místech na Jižní spojce, na Průmyslové, Cínovecké nebo Evropské a Karlovarské ulici. Nejvyšší částka půjde na rekonstrukci Málkovské v Praze-Nedvězí, a to celkem 8,9 milionu korun.

TSK je městskou příspěvkovou organizací, která se stará o komunikace v Praze.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno