[quote]Praha jednala s vlastníkem opencard, firmou eMoneyServices (EMS), o žalobě na dopravní podnik (DPP), po kterém chce EMS zaplatit zhruba 25 milionů korun. Informoval o tom ředitel EMS Petr Stránský. Takzvanou mediaci oběma stranám nařídil soud. Celkově na městě a dopravci firma nárokuje asi 750 milionů korun. [/quote]

„Účelem setkání bylo dohodnout se na mediaci ve sporu o neuhrazené licenční poplatky DPP, případně ve všech sporech, které vede Emoney Group s hlavním městem. Ze strany města nebyla žádná vůle se dohodnout, a proto pokračují soudní spory a ohledně lítačky nebylo vůbec nic za dva roky vyřešeno,“ uvedl Stránský.

EMS je dceřinou společností Emoney Group.

Firma vede s Prahou celkem osm sporů. EMS žaluje mimo jiné nezaplacené služby, porušení licenčních smluv nebo porušení autorského práva. Podle Stránského není vyloučeno, že EMS podá další žaloby. EMS zažalovala rovněž firmu XT-Card, která Praze dodala karty lítačka, které nahrazují opencard.

EMS si nárokuje celkem 656,8 milionů korun bez příslušenství, které podle Stránského narostly o dalších 94 milionů za úroky. Úroky denně rostou o čtyři miliony, tvrdí Stránský.

Opencard spustila Praha za primátora Pavla Béma a město vyšla na více než 1,5 miliardy. Od loňska ji nahradila lítačka, jejíž náklady jsou podle primátorky Adriany Krnáčové do deseti milionů korun. Opencard měla mít mnoho funkcí, nakonec ale slouží především jako průkaz s předplatným pro MHD. Jako tramvajenku ji využívalo zhruba 1,2 milionu lidí. Od loňska ji nahrazuje lítačka. Do vypršení platnosti mohou lidé opencard využívat, jakmile ale vyprší její platnost, dostanou již pouze lítačku.

Zdroj: ČTK