Zdroj: FinLeap

[quote]Praha koupí policii speciální vozidlo pro kontrolu těžkých kamionů, bude stát dva miliony korun. Přidělení peněz dnes schválili pražští radní. Zařízení bude schopné zkontrolovat i to, jestli řidiči dodržují povinné přestávky v jízdě.[/quote]

Tento speciál zvýší jak počet kontrolovaných řidičů, tak i komfort policistů na místě kontroly. V praxi představuje jakési přenesení kanceláře z budovy do mobilních podmínek,“ uvedl radní pro bezpečnost Libor Hadrava. Technologie ve vozidle budou schopné vyhodnocovat data z mobilní váhy a měřiče rozměrů aut.

Hlavní město chce pořízením mobilního pracoviště ušetřit na opravách poškozených silnic. Díky němu plánuje vybrat víc peněz na pokutách za přetížené kamiony.

Praha letos podpoří i hasiče. V příštích čtyřech letech jim dá na novou techniku 170 milionů korun. Koupí například padesátimetrový automobilový žebřík nebo speciální vyprošťovací auto pro zásahy u dopravních nehod. Letos hasiči dostanou 50 milionů, v příštích letech po 30 milionech. Návrh musí ještě podpořit zastupitelstvo.

Pražští hasiči si dlouhodobě stěžují na nedostatek financí. Na obnovu zastaralé techniky jim chybí 181 milionů a na nové stanice 150 milionů korun.

Zdroj: ČTK