Zdroj: Archiv

[quote]Praha převede dopravnímu podniku (DPP) celkem 6,9 milionu korun na odstraňování bariér v městské hromadné dopravě. O přidělení peněz rozhodli pražští radní. Peníze by měly jít na odstranění bariér ve stanicích metra nebo instalaci tzv. akustických majáčků ve stanicích pro nevidomé. V rámci odstranění bariér v MHD naposledy DPP zprovoznil výtah do stanice metra Můstek.[/quote]

Nejvyšší částku, celkem 3,1 milionu korun investuje dopravce do vybudování akustických majáčků pro nevidomé. Nově by se měly objevit ve stanicích metra A Hradčanská, na trase B ve stanicích Vysočanská a Černý most a na trase C ve stanicích Ládví, Nádraží Holešovice, Vltavská a Háje.

Na bezbariérovou úpravu přechodů v prostoru terminálu stanice Kačerov pak město vyčlenilo 1,3 milionu korun. Na zhruba milion korun by pak měly vyjít práce ve stanici Nádraží Holešovice a 800.000 korun půjde na vytvoření projektové dokumentace výstavby výtahů ve stanicích metra A Náměstí Míru, Staroměstská, Jiřího z Poděbrad a Flora.

V rámci odstraňování bariér otevřel letos DPP nový výtah do stanic metra A a B Můstek. V loňském roce pak zprovoznil výtahy například ve stanicích metra Anděl nebo Roztyly.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno