Zdroj: FinLeap

[quote]Praha se přidala k Evropskému týdnu mobility. Lidem chce město představit alternativní způsoby dopravy se zaměřením na zejména elektrické typy dopravy. Novinářům to včera řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Akce je pořádána od roku 2002 a jejím iniciátorem je Evropská komise. Letos týden mobility začíná již dnes. Při akci Zažít město jinak nebudou průjezdné některé ulice Prahy.[/quote]

„Cílem je nabídnout obyvatelům měst alternativy městské mobility a ukázat jim, že je možné se po městě pohybovat rychle a chytře. Heslo letošního týdne mobility je chytrá mobilita, silná ekonomika,“ řekl Dolínek.

Praha se chce letos zaměřit zejména na elektromobilitu.

„Vznikají dobíjecí stanice, dopravní podnik (DPP) testuje elektrobusy a v rámci zón placeného stání jsou zvýhodněny elektromobily,“ řekl k tomu Dolínek.

Na programu týdne mobility se podílelo město, městské firmy a organizace a rovněž občanská sdružení a iniciativy. V rámci programu bude například v Klánovicích otevřeno cyklistické parkoviště a v sobotu 17. září bude den bez aut, který má zpřístupnit lidem místa, která obvykle patří automobilům. Budou se také konat semináře o cestování po Praze na kole a program vyvrcholí 22. září akcí Den bez aut.

Praha se podle Dolínka bude letos hlásit do soutěže a ucházet o cenu Evropského týdne mobility.

Zdroj: ČTK