[quote]Pražští radní včera schválili vytvoření pracovní skupiny, která se bude zabývat problémy tranzitní kamionové dopravy na území Prahy a Středočeského kraje. Skupina by měla být ustanovena do 15. října. Podle dohody obou krajů zřídí skupinu Praha a vyzve Středočechy ke spolupráci.[/quote]

Na společném jednání se oba kraje domluvily potom, co vláda vyřadila dostavbu Pražského okruhu mezi D1 a D11 ze svých priorit, a Praha proto oznámila, že zakáže od ledna 2017 vjezd kamionům na své území. To by Středočeskému kraji způsobilo značné problémy.

Praha nyní připravuje několik návrhů variant zákazu vjezdu kamionům o délce nad 12 metrů. Praha z nich následně vybere tu, kterou bude považovat za nejlepší.

„Skupina pak bude na základě tohoto dokumentu hledat dohodu mezi oběma kraji tak, aby to bylo přínosné pro Pražany i Středočechy,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Výslednou dohodu projedná Praha s ministerstvem dopravy, policií a zároveň s magistrátním odborem dopravy, jehož souhlas je k zavedení případné změny rovněž třeba.

Na záměr Prahy omezit od příštího roku vjezd kamionů do města zareagovali někteří starostové středočeských obcí tím, že v tomto případě zakážou provoz kamionů i na svém území. Praha proto navrhla vznik pracovní skupiny, kterou budou tvořit zástupci obou krajů a ministerstva dopravy.

Vláda již z popudu premiéra Bohuslava Sobotky ustavila pracovní skupinu, která bude řešit dostavbu Pražského okruhu mezi D1 a D11. Podle ní by se mohlo začít stavět na konci roku 2019. Nyní se řeší tzv. řízení EIA, které posuzuje vliv stavby na životní prostředí.

Pražský okruh má mít po dokončení délku 83 kilometrů. V současné době je hotovo 41,3 kilometru. Zmíněný úsek 511 měří 12,5 kilometru. Nyní je hotov například úsek od D1 k D5 a několik kilometrů na východě u Černého Mostu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno