Zdroj: Archiv

[quote]Praha si nechá vypracovat urbanistické studie okolí sedmi stanic metra, jde o stanice na všech třech linkách. Rozhodli o tom včera radní hlavního města. Zadání urbanistických studií má do poloviny letošního prosince připravit Institut plánování a rozvoje (IPR).[/quote]

Praha si také zadala u IPR vypracovat dokument zabývající se budoucností 11 stanic a jejich okolí, dokument zahrnuje i zmíněných sedm stanic. V Praze je celkem 61 stanic metra.

Mezi sedmi prioritními stanicemi jsou na trase A Skalka, na trase B Luka, Lužiny, Hůrka a Černý Most a na trase C Háje a Ládví. IPR má kromě zadání pro urbanistické studie městu předložit harmonogram a rozpočet pro jejich zpracování.

Ve spolupráci s dopravním podnikem pak má vypracovat návrh postupu úprav vybrané stanice včetně navržení modelu spolupráce se soukromým investorem.

Praha chce, aby se u vybraných stanic lépe využívalo veřejné prostranství. Zkultivovány mají být vestibuly, kde mají zmizet stánky. Dokument rovněž navrhuje odstranit nelegální reklamy a nálepky. To se týká třeba stanic Lužiny a Luka.

Odstraněny mají být graffiti na Hůrce, kde IPR rovněž navrhuje rekonstrukci veřejných WC. Na Černém Mostě by se urbanistická studie měla zaměřit na uspořádání nezastavěných ploch podél trati metra. Kromě reklam a graffiti je tu nutné opravit konstrukci vestibulu a vyčistit ji od ptačího trusu.

Na Skalce mají být opraveny objekty ve vestibulu, odstraněny nálepky a reklamy a upraveno okolí uměleckých děl. U stanice přibudou přechody pro chodce.

Na Hájích se mají dostavět prostory nad stanicí nebo ji propojit stanici s Centrálním parkem. Opravit se má i interiér stanice a zlepšit značení. V případě Ládví má studie řešit volné pozemky v okolí.

Úpravy Ládví prosazuje rovněž radnice Prahy 8, která plánuje kompletní rekonstrukci celého náměstí u stanice metra.

V dokumentu zahrnujícím celkem 11 stanic, jsou kromě zmíněných sedmi, navíc ještě stanice Dejvická a Bořislavka na trase A – v případě Bořislavky, která byla otevřena teprve loni, dokument řeší pouze úpravy okolí stanice, nikoliv ji samotnou.

Na trase B se pak studie zabývá ještě stanicemi Českomoravská a Karlovo náměstí. Studie obsahuje informace o stavu jednotlivých stanic, popsán je navazující veřejný prostor a řeší rovněž vlastnické struktury pozemků v okolí stanic.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno